RİBONLAR

Etiketlerin üzerine baskı yapılabilmesini sağlayan malzemeye ribon adı verilir. Bu baskılama yöntemi için barkod yazıcı ürününden yardım alınmaktadır. Aynı zamanda baskılamanın tutması için termal transfer yönteminin de uygulanması gerekir. Bahsettiğimiz bu yöntemlerin uygulandığı ribon malzemesi, temel olarak rulo halinde bir şerittir ve içeriğinde ısı gördüğü zaman eriyebilen mürekkep bulunur. Ribon malzeme üç farklı katmandan üretilir; bu katmanlar koruyucu tabaka, ısı gördüğü zaman eriyebilen mürekkep malzemesi ve film tabakası şeklindedir. Ribonların farklı özelliklerine göre eriyebilen mürekkep malzemesi reçine ürününden ya da balmumu ürününden üretilebilmektedir.

Ribon Kategorilerimiz

Wax Ribonlar

Wax ribonlar, termal transfer baskıda kullanılan ve özellikle kağıt etiketlerin üzerine kalıcı baskı yapmaya yönelik olarak tasarlanmış ribonlardır.
Daha fazla bilgi al

Wax Resin Ribonlar

Çeşitli yüzeylerde kalıcı ve yüksek kaliteli baskılar sağlar ve endüstriyel etiketleme, ürün izleme ve dayanıklı etiket uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Daha fazla bilgi al

Resin Ribonlar

Resin ribonlar, termal transfer baskıda kullanılan en dayanıklı ribonlardır. Yüksek ısıya ve kimyasallara dayanıklı bir reçine kaplamasıyla donatılmış olan bu ribonlar, zorlu ortamlarda kullanılan etiketleme uygulamaları için idealdir
Daha fazla bilgi al